Organization Calendar (Tecumseh-Shoreline Eagles)

PrintOrganization Calendar
<< PrevJan 26, 2020-Feb 08, 2020Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Jan 26Jan 27Jan 28Jan 29Jan 30Jan 31Feb 01
MN
Minor Novice 4 - White
7:00 AM
vs. MN - Minor Novice 1 - Green
AT
AtoMc 4 - Green
7:15 AM
vs. AT - AtoMc 3 - Yellow
MN
Minor Novice 3 - Blue
8:00 AM
vs. MN - Minor Novice 2 - Black
AT
AtoMc 1 - Orange
8:15 AM
vs. AT - AtoMc 2 - Purple
IP
Inititation 6 - Red
9:00 AM
vs. IP - Inititation 1 - Green
PW
Peewee 4 - Blue Jackets
9:15 AM
vs. PW - Peewee 3 - Green
IP
Inititation 4 - White
10:00 AM
vs. IP - Inititation 5 - Orange
PW
Peewee 1 - Red
10:15 AM
vs. PW - Peewee 2 - Yellow
IP
Inititation 2 - Black
11:00 AM
vs. IP - Inititation 3 - Blue
BA
Bantam 2 - Green
11:15 AM
vs. BA - Bantam 3 - Yellow
NOV
Novice 2 - Teal
12:00 PM
vs. Belle River #1
BA
Bantam 4 - Blue
12:15 PM
vs. BA - Bantam 1 - Red
NOV
Novice 1 - Blue
1:00 PM
vs. Belle River #3
PRE
Pre-School 2 - Red & Pre-School 1 - White
1:15 PM-2:15 PM
Shared Practice
Peewee Minor AA
2:45 PM-4:15 PM
Practice
Peewee Select
3:00 PM
@ Erie Select
Peewee AE
4:00 PM
vs. Windsor Jr. Spitfires
Tecumseh Arena (Pad A) [O-PWAE1-RR09]
Novice Major
4:15 PM
vs. Belle River Canadiens
Atom Major AA
5:00 PM-6:30 PM
Practice
Atom AE
5:45 PM
vs. Belle River Canadiens
MJ
Midget/Juvenile 1 - Red
7:00 PM
vs. MJ - Midget/Juvenile 5 - White
Bantam AE
7:15 PM
vs. Belle River Canadiens
Tecumseh Arena (Pad B) [O-B-AE1-Q1-12]
MJ
Midget/Juvenile 2 - Green
8:30 PM
vs. MJ - Midget/Juvenile 3 - Yellow
Midget Major AA
4:00 PM-5:30 PM
Practice
Atom Minor AA
4:45 PM-5:45 PM
Practice
Atom Major AA
5:45 PM-6:45 PM
Practice
Peewee AE
7:30 PM-8:30 PM
Practice
Novice Major
4:30 PM-5:30 PM
Practice
Midget Minor AA
4:45 PM-6:15 PM
Practice
Peewee Major AA
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Midget Major AA
6:30 PM
vs. Riverside Rangers
Atom AE
4:30 PM-5:30 PM
Practice
Bantam AE
4:45 PM-5:45 PM
Practice
U8 Development
5:30 PM-6:30 PM
Powertech
Peewee Minor AA
5:45 PM-6:45 PM
Practice
Bantam Minor AA
7:30 PM-8:30 PM
Practice
Atom Major AA
4:30 PM-5:30 PM
Practice
U8 Development
4:45 PM-5:45 PM
Cadotte
Peewee Major AA
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Bantam Major AA
6:30 PM-7:30 PM
Practice
Bantam AE
7:15 PM-8:15 PM
Practice
MJ
Midget/Juvenile 6 - Black
7:30 PM
vs. MJ - Midget/Juvenile 4 - Blue
Bantam Minor AA
8:15 PM-9:15 PM
Practice
Peewee AE
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Atom Major AA
6:00 PM
vs. LaSalle Sabres
Peewee Major AA
7:30 PM
vs. LaSalle Sabres
AT
AtoMc 1 - Orange & AtoMc 2 - Purple
7:00 AM-8:00 AM
Shared Practice
MN
Minor Novice 1 - Green & Minor Novice 2 - Black
7:15 AM-8:15 AM
Shared Practice
AT
AtoMc 3 - Yellow & AtoMc 4 - Green
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
MN
Minor Novice 3 - Blue & Minor Novice 4 - White
8:15 AM-9:15 AM
Shared Practice
NOV
Novice 2 - Teal
9:00 AM-10:00 AM
Practice
NOV
Novice 1 - Blue
9:15 AM-10:15 AM
Practice
IP
Inititation 3 - Blue & Inititation 4 - White
10:00 AM-11:00 AM
Shared Practice
IP
Inititation 5 - Orange & Inititation 6 - Red
11:00 AM-12:00 PM
Shared Practice
IP
Inititation 1 - Green & Inititation 2 - Black
12:00 PM-1:00 PM
Shared Practice
Peewee Select
12:10 PM-1:10 PM
Practice
Bantam AE
1:00 PM
@ Windsor Jr. Spitfires
Adie Knox [O-B-AE1-Q1-14]
PRE
Pre-School 1 - White & Pre-School 2 - Red
1:00 PM-2:00 PM
Shared Practice
BA
Bantam 4 - Blue & Bantam 3 - Yellow
2:00 PM-3:00 PM
Shared Practice
Peewee Minor AA
2:20 PM
@ Kent Cobras
Thames Campus [PL-MPW-16]
BA
Bantam 2 - Green & Bantam 1 - Red
3:00 PM-4:00 PM
Shared Practice
PW
Peewee 4 - Blue Jackets & Peewee 3 - Green
4:00 PM-5:00 PM
Shared Practice
PW
Peewee 2 - Yellow & Peewee 1 - Red
4:15 PM-5:15 PM
Shared Practice
Midget Major AA
5:00 PM
@ LITTLE CAESARS
Peewee AE
5:00 PM
vs. Kent Cobras
Tecumseh Arena (Pad A) [O-PWAE1-RR07]
Novice Major
5:15 PM
vs. Amherstburg Stars
Peewee Major AA
6:30 PM
vs. LaSalle Sabres
Atom Minor AA
6:45 PM-8:15 PM
Practice
Bantam Major AA
8:00 PM-10:00 PM
Practice or Playoff Game TBA
Bantam Minor AA
8:15 PM-9:45 PM
Practice or Playoff Game TBA
Feb 02Feb 03Feb 04Feb 05Feb 06Feb 07Feb 08
MN
Minor Novice 2 - Black
7:00 AM
vs. MN - Minor Novice 4 - White
AT
AtoMc 1 - Orange
7:15 AM
vs. AT - AtoMc 4 - Green
MN
Minor Novice 1 - Green
8:00 AM
vs. MN - Minor Novice 3 - Blue
AT
AtoMc 2 - Purple
8:15 AM
vs. AT - AtoMc 3 - Yellow
IP
Inititation 4 - White
9:00 AM
vs. IP - Inititation 6 - Red
PW
Peewee 1 - Red
9:15 AM
vs. PW - Peewee 4 - Blue Jackets
IP
Inititation 3 - Blue
10:00 AM
vs. IP - Inititation 1 - Green
PW
Peewee 2 - Yellow
10:15 AM
vs. PW - Peewee 3 - Green
IP
Inititation 5 - Orange
11:00 AM
vs. IP - Inititation 2 - Black
BA
Bantam 4 - Blue
11:15 AM
vs. BA - Bantam 2 - Green
NOV
Novice 2 - Teal
12:00 PM
vs. NOV - Novice 1 - Blue
BA
Bantam 1 - Red
12:15 PM
vs. BA - Bantam 3 - Yellow
PRE
Pre-School 1 - White & Pre-School 2 - Red
1:15 PM-2:15 PM
Shared Practice
Midget Minor AA
2:15 PM-3:15 PM
Practice
Bantam Major AA
3:15 PM-4:15 PM
Practice
Novice Major
4:00 PM
vs. Windsor Jr. Spitfires
Peewee Minor AA
4:15 PM-5:15 PM
Practice
U8 Development
5:15 PM-6:15 PM
Practice
Midget Major AA
4:00 PM-5:30 PM
Practice
Atom Minor AA
4:45 PM-5:45 PM
Practice
Atom Major AA
5:45 PM-6:45 PM
Practice
Peewee AE
7:30 PM-8:30 PM
Practice
Novice Major
4:30 PM-5:30 PM
Practice
Midget Minor AA
4:45 PM-6:15 PM
Practice
Peewee Major AA
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Midget Major AA
6:30 PM
vs. Kent Cobras
Atom AE
4:30 PM-5:30 PM
Practice
Bantam AE
4:45 PM-5:45 PM
Practice
Peewee Minor AA
5:45 PM-6:45 PM
Practice
Bantam Minor AA
7:30 PM-8:30 PM
Practice
U8 Development
4:45 PM-5:45 PM
Cadotte
Atom Select
6:00 PM
vs. Kent
Bantam Major AA
6:00 PM-7:30 PM
Practice
Bantam AE
7:15 PM-8:15 PM
Practice
MJ
Midget/Juvenile 4 - Blue
7:30 PM
vs. MJ - Midget/Juvenile 2 - Green
Bantam Minor AA
8:15 PM-9:15 PM
Practice
Novice Major
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Atom Major AA
6:00 PM
vs. LaSalle Sabres
Atom AE
6:30 PM
@ LaSalle Sabres
Vollmer (A) [O-AAE1-RR10]
Midget Major AA
7:30 PM-9:30 PM
Ex-Game vs Dresden MidgetOil Kings
AT
AtoMc 4 - Green & AtoMc 3 - Yellow
7:00 AM-8:00 AM
Shared Practice
MN
Minor Novice 4 - White & Minor Novice 3 - Blue
7:15 AM-8:15 AM
Shared Practice
AT
AtoMc 2 - Purple & AtoMc 1 - Orange
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
MN
Minor Novice 2 - Black & Minor Novice 1 - Green
8:15 AM-9:15 AM
Shared Practice
NOV
Novice 1 - Blue
9:00 AM-10:00 AM
Practice
NOV
Novice 2 - Teal
9:15 AM-10:15 AM
Practice
IP
Inititation 2 - Black & Inititation 1 - Green
10:00 AM-11:00 AM
Shared Practice
IP
Inititation 4 - White & Inititation 3 - Blue
11:00 AM-12:00 PM
Shared Practice
IP
Inititation 6 - Red & Inititation 5 - Orange
12:00 PM-1:00 PM
Shared Practice
PRE
Pre-School 2 - Red & Pre-School 1 - White
1:00 PM-2:00 PM
Shared Practice
BA
Bantam 1 - Red & Bantam 2 - Green
2:00 PM-3:00 PM
Shared Practice
BA
Bantam 3 - Yellow & Bantam 4 - Blue
3:00 PM-4:00 PM
Shared Practice
Novice Major
3:10 PM
@ Riverside Rangers
PW
Peewee 1 - Red & Peewee 2 - Yellow
4:00 PM-5:00 PM
Shared Practice
PW
Peewee 3 - Green & Peewee 4 - Blue Jackets
4:15 PM-5:15 PM
Shared Practice
Atom AE
5:00 PM
vs. Essex Ravens
Atom Minor AA
5:15 PM-6:15 PM
Practice
Bantam Minor AA
5:45 PM
@ Belle River Canadiens
Peewee AE
6:15 PM-7:45 PM
Practice
Peewee Minor AA
6:30 PM
vs. Riverside Rangers
Bantam Major AA
8:00 PM-10:00 PM
Playoff Game TBA
Bantam AE
8:15 PM
vs. Kent Cobras
Tecumseh Arena (Pad B) [O-B-AE1-Q1-18]
You can use MyCal to combine schedules from multiple teams.
Or, Subscribe to multiple calendars at once.
Looking for a way to combine schedules from multiple teams? Visit www.mycal.ca
Printed from tsmha.net on Tuesday, January 28, 2020 at 10:51 AM