Team Pictures - Schedule, News (Tecumseh-Shoreline Eagles)

News Article
News Article Image
Nov 21, 2021 | Lee Walton | 207 views
Team Pictures - Schedule
Please review the current schedule for upcoming Team Pictures this week - there is also a direct link to the order form below...

TSHMA - TEAM PHOTOS - THURSDAY NOV 25, 2021
DIVISION AGE TEAM COLOR TEAM COACH TIME
4:00PM
PEE WEE MINOR U12 TRAVEL AA ANDREW VIALE 4:20PM
ATOM MINOR U10 TRAVEL AA KYLE RAYMOND 4:40PM
5:00PM
5:20PM
PEE WEE U13 AA TRAVEL DUANE MILLS 5:40PM
6:00PM
MIDGET MINOR U16 TRAVEL AA JEFF BATTEN 6:20PM
MID/JUV - HL U18 BLUE TEAM 3 DINO CARO 6:40PM
MID/JUV - HL U18 ORANGE TEAM 5 DARREN LACOURSIERE 7:00PM
TSHMA - TEAM PHOTOS - SATURDAY NOV 27, 2021
DIVISION AGE GROUP TEAM COLOR TEAM # COACH PICTURE TIME
ATOM U11 SKY BLUE TEAM 4 BRUCE HOWARD 7:00AM
7:15AM
INITIATION U7 RED TEAM 6 JEFF FENLON 7:30AM
INITIATION U7 ORANGE TEAM 5 DARRYL EVANS 7:45AM
NOVICE U8 BLACK TEAM 2 AL BLEMINGS 8:00AM
NOVICE U8 GREEN TEAM 1 VLADIMIR SAMOILA 8:15AM
INITIATION U7 BLACK TEAM 2 SEAN McFADDEN 8:30AM
INITIATION U7 GREEN TEAM 1 NICK GERASIMOFF 8:45AM
9:00AM
9:15AM
NOVICE U9 BLUE TEAM 1 TREVOR BRIGDEN 9:30AM
9:45AM
PRE-SCHOOL U5 WHITE TEAM 1 FRANK ROBINET 10:00AM
PRE-SCHOOL U5 RED TEAM 2 SEAN VOY 10:15AM
10:30AM
10:45AM
ATOM U11 PURPLE TEAM 2 SEAN McFADDEN 11:00AM
ATOM U11 RED TEAM 1 BRYCE COLENUTT 11:15AM
BANTAM MINOR U14 TRAVEL AA LEE WALTON 11:30AM
TSHMA - TEAM PHOTOS - SUNDAY NOV 28, 2021
DIVISION AGE GROUP TEAM COLOR TEAM # COACH TIME
7:00AM
7:15AM
ATOM U11 YELLOW TEAM 3 GORD SNEDDON 7:30AM
7:45AM
PEE WEE U13 RED TEAM 1 TREVOR BRIGDEN 8:00AM
PEE WEE U13 YELLOW TEAM 2 BRYCE COLENUTT 8:15AM
NOVICE U8 WHITE TEAM 4 ERIC GIRARD 8:30AM
NOVICE U8 BLUE TEAM 3 SEAN VOY 8:45AM
9:00AM
PEE WEE U13 GREEN TEAM 3 DAVE McCUBBIN 9:15AM
PEE WEE U13 BLUE TEAM 4 FRANK ROBINET 9:30AM
9:45AM
BANTAM U15 GREEN TEAM 2 BRYCE COLENUTT 10:00AM
BANTAM U15 BLUE TEAM 4 J.P. BOUMA 10:15AM
INITIATION U7 WHITE TEAM 4 ANDREW VIALE 10:30AM
INITIATION U7 BLUE TEAM 3 BRADON KOVACS 10:45AM
BANTAM U15 RED TEAM 1 DEVIN NORRIS 11:00AM
BANTAM U15 YELLOW TEAM 3 MARC BELANGER 11:15AM
11:30AM
11:45AM
NOVICE U9 TEAL TEAM 2 BRANDON FARRAND 12:00PM
12:15PM
12:30PM
12:45PM
1:00PM
1:15PM
BANTAM U15 AA TRAVEL ZACH GERVAIS 1:30PM
1:45PM
2:00PM
ATOM U11 AA TRAVEL JEFF SMITH 2:15PM
2:30PM
2:45PM
NOVICE U9 AA TRAVEL MICHAEL BROOKS 3:00PM
3:15PM
3:30PM
3:45PM
4:00PM
4:15PM
4:30PM
4:45PM
5:00PM
MID/JUV U18 GREEN TEAM 4 DOUG KRYSTIA 5:15PM
MID/JUV U18 MAROON TEAM 2 RICHARD JANIK 5:30PM
5:45PM
6:00PM
MID/JUV U18 WHITE TEAM 6 BEN PELTENBURG 6:15PM
MID/JUV U18 YELLOW TEAM 1 DAVE McCUBBIN 6:30PM



2021_Team_Picture_-_Order_Form.jpg

2021_Team_Picture_-_Order_Form.jpg
Sponsors
Dodge Caravan for Kids
Scotiabank
Essex Power
Mint Condition Trophies
Cintas
Dionne Orthodontics